32691341-1ffb-4c75-9af0-b1dd96cc47bc

“Düşünün, bir sokak hayvanına çarptınız veya kendi evcil hayvanınız kritik bir durumda.Dakikaların bile eşsiz öneme sahip olduğu bu zaman diliminde sizleri profesyonel ekibimizle karşılamaktan mutluluk duyarız.

evcilHayvanAsi-900x550

Hayvanlar yaşam şekilleri göz önüne alındığında viral,bakteriyal yada paraziter hastalıklara oldukça açıklardır.Dostlarınızı bazı bulaşıcı viral ve bakteriyal hastalıklardan korumanın en kolay ve ucuz yolu onları düzenli olarak aşılatmanızdır.Özellikle viral hastalıkların spesifik bir tedavisi bulunmamaktadır ve ölüm oranı bu hastalıklara yakalandıktan sonra çok yüksektir.

aw515829-01-5bc18db33c123[1]

Veterinerlerin en yoğun hizmet verdikleri alan cerrahi bölümüdür. Çünkü yumuşak doku rahatsızlıklarına cerrahi bölüm ilgilenmektedir. Yumuşak doku ise her türlü yara, bütün vücudun sistem operasyonları kastedilmektedir. Yarası olan hayvanların operasyona ihtiyacı varsa cerrahi bölüme alınmaktadır. Aynı zamanda bacağında veya herhangi bir yerinde kırık, çıkık varsa yine cerrahlar ilgilenecektir. Yapılan ilk muayene sonrasında kulak ve göz problemi olduğu tespit edilen ve ilaçla tedavi olamayacak durumda olan hayvanların operasyonları için de cerrahi bölümüne başvurmak gerekecektir. Aslında ameliyat gerektirecek veya ciddi bir ameliyat durumu olmayıp küçük bir operasyon olsa dahi cerrahi bölümü olaya müdahil olmaktadır. Hayvan tedavisinin ana merkezinde cerrahi bölümü var denilebilir.

unnamed

Avrupa parlementosu ve AB konseyinin >26.05.2003 – 998/2003 tarih – sayılı düzenlemesi gereği dostlarınızla yapacağınız yurtdışı seyahatlerde Kuduz Titrasyon Testi istenmektedir.

En yakın dostunuzla uçak yolculuğu yapacaksınız ama prosedürleri bilmiyorsunuz. Üstelik havayolu şirketinin onu uçağa kabul edeceği bile meçhul. Bu nasıl bir dostmuş ki dediğinizi duyar gibiyim. Evcil hayvanlarımızdan söz ediyorum. Bizi en çok anlayan; bizimle üzülüp bizimle sevinen can dostlarımızdan. Yakın zamanda birlikte bir uçak yolculuğu yapacaksınız ve neler yapmanız gerektiği konusunda bir fikriniz yok. Endişelenmeyin. Adım adım yapmanız gereken her şey bu yazıda!

IMG_1786

Kliniğimizde muayene teşhis ve tedavi, sessiz ve sakin bir ortamda yapılmaktadır. Muayene ile dostlarımızın genel durumları, beslenme ve yaşam ortamları ile ilgili bilgiler alınarak bireysel beslenme, paraziter korunma ve aşılama programları planlanır ve uygulanır. Sağlık problemi olan dostlarımızda bu sıkıntıları güncel akademik gelişmeler ışığında teşhis etmekteyiz. Belirtilerin kaynağını aramak üzere en uygun tanı yöntemlerine başvurarak tedavilerine başlanmaktadır.

Küçük bir belirti önemli bir sıkıntının habercisi olabilir. Kediniz veya köpeğinizde herhangi bir anormallik gözlemlediğinizde lütfen hekiminizin muayene etmesini isteyiniz.

IMG_1815
 • Bakım

       Tıraş & Tüy bakımı

       Banyo ( ıslak & kuru )

       Detarteraj (diş temizliği)

       Göz Kulak ve Tırnak Bakımı

IMG_1598
 • Köpek tarağı (tüylerin bakımı için ideal bir ürün )
 • Köpek yıkama fırçası (hem kedi hem köpeklerde kullanılabiliyor, tüylerini ve köpekleri rahatlatıyor)
 • Köpekler için üretilen kıl ve tüy toplama rulosu (kedilerde de kullanılmaktadır)
 • Yavru köpek tuvaleti (çimen tarzı bir yapıya sahip, alıştırma aşamasında oldukça etkili oluyor)
 • Kıl tüy temizleme seti (fırça ve süpürge gibi)
 • Tarak ve tüy kesme aletleri
 • Tuvalet eğitim seti
 • Tırnak makası
 • Köpek şampuanı
 • Masajlı yıkama eldivenleri (kedilerde de kullanılmaktadır)
 • Vanilya kokulu veya diğer kokulu tüy bakım ürünleri
 • Ve tabiki top, frizbi gibi köpek oyuncakları :)
Cv1U-NBXgAAz49v

olarak siz değerli hayvan severlere yaşam temposunda yardımcı olabilmek en büyük mutluluğumuz. Köpek dostlarımız dünyanın en sevgi dolu, en sıcak ve en samimi canlıları. Hiçbir şey beklemeden bizleri sevmeleri dahi inanılmaz bir mutluluk veriyor. Bir dost sahiplendiğimiz de aslında minik bir bebek sahiplenmiş oluyoruz. Bizimle büyüyen bu minik canlı zamanla bizlere anlatılması imkansız boyutta bir sevgi duyuyor.

Onunla eğlenip büyüdüğümüz süreçte tıpkı bir bebek gibi ona oluşabilecek en iyiyi sunabilmek adına araştırmalar yapıyoruz. Çünkü onun sağlığı ve gelişimi yaşamımızda önemli bir unsur olarak beliriyor.

indir (1)

Evcil Hayvan Danışmanlığı hizmetimiz ; başta evcil hayvan alacak kişilere evcil hayvanı almaları konusunda destek sağlamakta, evcil hayvan konusunda bilgilendirilmekte, evcil hayvan sahibi olan kişilerin evcil hayvanları ile olan sorunlarını çözmekte, evcil hayvan sahiplerine destek sağlamaktayız.